top of page
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg

מנהיגות ומצוינות בשירות הצבאי

רק סמל לבן.png

ללמוד להנהיג ולממש את הפוטנציאל האישי דרך הרצאה וסיפור אישי של אמציה פנסטרהיים, נכה צה"ל אשר נפצע בצוק איתן.

קהילת המלשבים אמציה פנסטרהיים הכנה לצהל.JPG

צה"ל הוא המקום הטוב ביותר לתרגל מנהיגות, עבודת צוות, מצוינות אישית וחוסן נפשי. עם זאת, צה"ל הוא המקום הגרוע ביותר ללמוד את כל זה. ​

בשל הלו"ז הצפוף, המשאבים החסרים והדרישות הרבות מצד המערכת הצבאית, אין די זמן לחנך ולאמן את החיילים למנהיגות, עבודת צוות וחוסן. הצבא מסתמך על המפקדים שיגיעו עם אותם היכולות מהבית ושיצליחו להנחילם בקרב החיילים.

מכינות קדם צבאיות, בניהול נכון, יכול להיות המקום הטוב ביותר ללמד איך להנהיג, איך להתנהל בצוות, איך להעצים את החוסן ולדעת להתמודד עם מגוון קשיים ואתגרים. 

במידה ואנחנו מצליחים לחנך וללמד את החניכים כמו שצריך, אנחנו משפיעים על עתיד המדינה ע"י פיתוח מנהיגי העתיד.

מטרת ההרצאה היא ללמד את החניכים אסטרטגיות ומיומנויות למצוינות אישית, מנהיגות, התנהלות צוותית, תקשורת, יצירת משמעות ומוטיבציה, חוסן והתנהלות אישי מיטבית. כל זה, דרך סיפורו האישי של אמציה על השירות הצבאי ומבצע צוק איתן.

בהרצאת מנהיגות למכינות שאמציה מעביר הוא משתף את הסיפור האישי שלו, מרגע הגיוס ועד ההווה. כדי שהחניכים יהיו מוכנים לשירות הצבאי באמת, הם צריכים לדעת מה באמת קורה שם. לכן, אמציה מעביר את הסיפור בצורה אותנטית ואמיתית, בלי הגזמות, בלי וואסאח, ובלי להפוך דברים למגניבים. בהרצאה החניכים יבינו את האתגרים הקיימים בשלבים השונים של השירות הצבאי, וילמדו איך ניתן להתמודד עם אותם האתגרים, ואיך ניתן לעזור לאחרים לצלוח אותם דרך אסטרטגיות למנהיגות.

אז תכלס, מה המשתתפים ילמדו?

 1. ישמעו את הסיפור האישי של אמציה ממבצע צוק איתן

 2. ילמדו אודות המלחמה התקשורתית והחשיבות של ייצוג ראוי

 3. ילמדו איך למנוע אטימות צבאית ולשפר חשיבה יצירתית בשירות

 4. ילמדו איך לייצר מוטיבציה ותחושת משמעות לשירות הצבאי

 5. ילמדו איך לשפר את ההתנהלות האישית ובכך לשפר את המוכנות המבצעית

 6. ילמדו למה לצפות בשירות הצבאי ואיך להתמודד עם אתגרי השירות

 7. ילמדו אסטרטגיות למנהיגות פרקטית במסגרת הצבאית

אודות אמציה פנסטרהיים
DOR_0019-Edit.jpg

אמציה פנסטרהיים הינו:

 

 • מאמן מנטלי ומרצה להתפתחות אישית בעל הסמכת NLP TRAINER

 • מטפל בטראומה בשיטת NLP בעל הסמכת NLP Master Practitioner

 • מרצה בצה"ל באישור בית הספר למנהיגות של חיל החינוך וספר מוכר של משרד הביטחון

 • מנהל ומדריך ראשי של בית הספר לקרב מגע והגנה עצמית iKravMaga

 • מדריך כושר קרבי והכנה לצה"ל

 • מייסד "קהילת המלש"בים" - מרחב דיגיטלי לצמיחה והכנה מנטלית לשירות הצבאי

 • בוגר יחידה מובחרת ונכה צה"ל בעקבות מבצע "צוק איתן"

ביולי 2014, אמציה פנסטרהיים נפצע כחלק ממבצע צוק איתן. אמציה היה לוחם חוד בגדוד הסיור של הצנחנים ופעל לאתר ולפוצץ מנהרות טרור שנועדו להכניס מחבלים אל תוך שטח ישראל.

ביום השישי למבצע נפגע הכוח שאיתו נלחם ממטען רב עוצמה. באותו אירוע, נפצעו 18 לוחמים ונהרגו ארבעה מחבריו לצוות – לי מט, שחר שלו, שחר דאובר ופז אליהו.

תוך כדי שיקום ארוך בבית החולים לוינשטיין, אמציה קבע כמטרה, להיות מדריך קרב מגע אזרחי לילדים, נערים ומבוגרים במרכז שהתאמן בו מילדות. 

למרות הפציעה והמוגבלויות, ולמרות שהרופאים המליצו להתרחק מהקרב מגע, הצליח להשיג את מטרתו ונבחר להיות המנהל והמדריך הראשי של בית הספר לקרב מגע והגנה עצמית iKravMaga.

לאחר השיקום, אמציה החל להעביר הרצאות בנושא שייכות לאומית לאלפי יהודים בקהילות השונות בארה"ב והתאריין לרדיו היהודי של ניו יורק.

לאחר חזרתו לישראל, המשיך להעביר הרצאות מול ילדים ובני נוער במסגרות שונות. תוך כדי, אמציה התבקש להעביר הרצאות בצה"ל בנושא התנהלות ומנהיגות מבצעית.

תוך כדי ההרצאות והדרכת הקרב מגע, אמציה המשיך להתמקצע בתחום המנטלי שיטות שונות כגון: NLP (אמציה הינו בעל דרגת NLP TRAINER), מיידפולנס, פסיכולוגיה חיובית, קאוצ'ינג והתפתחות אישית. כיום, אמציה בעל קליניקה לאימון וטיפול ועובד עם ילדים, נוער וחיילים.

בנוסף, אמציה מנהל ומדריך קבוצת הכנה לצבא לזכרו של חברו לצוות סמ"ר שחר דאובר ז"ל. בתכנית הכנה לצבא המשתתפים לומדים אסטרטגיות למצוינות אישית, מנהיגות ופיקוד, התמודדות עם בלת"מים, חשיבה נכונה, התנהלות צוותית, יוזמה, אחריות וחוסן נפשי.

המלצות
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg

המלצה של מדריכה ממכינת חנתון

שלום רב, שמי שיר שני, מדריכה במכינת חנתון לשנים 2018, ו- 2019.

במכינה דגש מרכזי הוא ההכנה לצהל. המטרות שלנו בהכנה זו הן להפגיש את החניכים עם שאלות מוסריות, להנכיח שיח על גבולות אפורים, להפנים את המשמעויות, להבין מה עומד מאחורי הדברים, ובעיקר לחשוב. ההרצאה של אמציה נתנה מענה מדוייק לכל אילו, היא הציבה את האמת והמציאות כמו שהיא, בצורה נעימה שקל להכיל. היינו מרותקים לסיפור לכל אורך ההרצאה. החניכים יצאו עם שאלות ותובנות חשובות מאוד. ההרצאה עוררה והשאירה מרחב לשיח שהמשיך גם הרבה לאחר ההרצאה.
אמציה בחור מרשים בעל יכולות ביטוי מצויינות ומיומנויות עמידה מול קהל, ובעיקר מגיע עם סיפור מרתק שיש המון מה ללמוד ממנו.
ממליצה מאוד להזמין אותו להרצות לחניכי מכינות, ההרצאה מותאמת ונכונה לחניכים.

המלצה מחניך במכינה שהשתתף בשיחה

כל השנה במכינה אנחנו מדברים על ערכים - איפה הם פוגשים אותנו, מה הם מעידים עלינו, איך בוחרים ערך אחד על פני השני, ואיך מנצלים את כל זה בשביל להיות בני אדם טובים וחזקים. אמציה הגיע למכינה ובהרצאה אחת הצליח לתמצת את כל השיח על ערכים גדולים והדיונים התיאורטיים שהיו לנו, והדגים איך כל זה מתבטא במציאות. תוך כדי שיתוף של חוויה אישית ממבצע צוק איתן, אמציה הציג סיטואציות ותובנות שחיברו אותנו למהות המכינה, והיא שירות משמעותי. זה לא רק הסיפור העוצמתי של אמציה - מספיק לשבת ולראות איך הוא מדבר בהתרגשות על הצוות שלו ולהבין עד כמה כל מה שהוא עושה זה מתוך אהבה גדולה ואמיתית. אמציה נותן מוטיבציה והשראה לכל אחד לדחוף את עצמו להיות חייל, מפקד ואדם יותר טוב.

IMG_20191118_182159_952.jpg
IMG-20191113-WA0010.jpg

"ההרצאה הייתה מדהימה, סחפת אותנו ודיברת בביטחון, אני באמת לא אחד שמקשיב ויושב ככה בשקט בדרך כלל וראית בעצמך איך הייתי קשוב, דיברת ללב שלנו ואני בטוח שנגעת בכל אחד, אני אעיד על עצמי שבשבוע האחרון הייתי קצת בדאון מכל מיני סיבות ואתה באת והכנסת בי פרופורציה, שמחתי מאוד שבאת והלוואי שהיו עוד אנשים סוחפים ומרגשים כמוך! אתה תותח!!"

הודעה ממשתתף שלקח חלק בהרצאה

צרו קשר

bottom of page