top of page
Image by Xan Griffin

דף הסבר להורים

הורים יקרים!

לפני שתמשיכו לקרוא על התוכנית, הרשו לי לפרגן לכם.

תהליך החינוך שהורה מעביר את הילדים שלו לא נגמר אף פעם. אין חופשות, ואין הקלות. תוך כדי שאתם קוראים את זה, עצרו רגע, טפחו לעצמכם על השכם ותהנו מההצלחה שלכם.

מדוע?

 

כי אם הילדים שלכם הגיעו לכאן, וביקשו מכם לקרוא את הדף הזה, סימן שהצלחתם לחנך אותם לשאוף למצוינות, להגיע רחוק, לכבוש מטרות, להנהיג, להיות מעל הממוצע.

וכן, הקרדיט כולו שלכם, וגם שלהם כמובן. 

ועכשיו, לשאלה מהותית עבורכם.. 

האם לדעתכם לילד שלכם יש את כל הכלים להתמודד עם האתגרים המחכים לו בשירות הצבאי? האם הוא/היא יודע/ת כיצד לפעול במצבי לחץ? כיצד לקבל החלטות מושכלות בכל מצב? כיצד למנף את כוח הקבוצה? לפתור קונפליקטים? כיצד להנהיג ולהשפיע? כיצד לפתח חוסן מנטלי שיסייע לצלוח כל אתגר בשירות הצבאי או בחיים בכלל?  

בניתי את התכנית הזו בשאיפה שהיא תהיה אחת המתנות המשמעותיות ביותר שתוכלו לתת לילדים שלכם.

התוכנית הזאת היא לא עוד תוכנית הכנה לצבא. מדובר בתוכנית הכנה לחיים.

 

הילדים שלכם עומדים לעבור תהליך התפתחותי שישפיע כל כל תחומי החיים. הכלים שילמדו יעזרו להם עם המטרות שלהם בצבא - אבל לא רק. הכלים שהם ילמדו, יעזרו להם להתמודד בהצלחה עם כל סוגי אתגרי השירות הצבאי. 

להעניק לילדים שלכם את המתנה הזאת, את הכלים האלו, זה גם להעניק לעצמכם את השקט ואת הביטחון שיש לכם את היכולות ואת הכלים להתמודד עם האתגרים כשהם יגיעו.

 

בהמשך הדף תוכלו לקרוא על התכנית עצמה, וכמובן גם עלי, ועל הניסיון האישי והמקצועי שלי.

 

מצפה לראותכם ולהכירכם במפגשי ההורים במסגרת התכנית,

 

ועד אז, כמובן שאשמח לענות לכם על כל שאלה.

שלכם,

אמציה

מוזמנים לצפות באחד מבוגרי התוכנית מסכם את מה שהוא קיבל מהתוכנית

סיכום של בוגר מחזור פברואר 2021

אודות התוכנית "הדרך ליחידה"

הדרך ליחידה היא תוכנית חינוכית והתפתחות אישית אשר מקנה למשתתפיה כלים פרקטיים להצלחה, הגשמת מטרות, מצוינות, עבודת צוות, ומנהיגות פרקטית. גישת התוכנית היא שכדי ליישם את התכנים האלו בשירות הצבאי, קודם על החניכים ליישם אותם בחיים האישיים שלהם. רק ברגע שחניך הצליח ליישם את התכנים הנלמדים בחיים הפרטיים, המשפחתיים, החברתיים והלימודיים שלו, רק אז הוא יצליח ליישם את התכנים בשירות הצבאי.

מה החניכים יקבלו? מה כלול בתוכנית?

  • פיתוח חוסן נפשי / מנטלי - באמצעות למידה ותרגול טכניקות, אסטרטגיות, ומיומנויות מעולם הפסיכולוגיה, NLP והתפתחות אישית, החניכים ישפרו את רמת החוסן שלהם ויצליחו להתמודד בהצלחה עם אתגרים משמעותיים בהצלחה. (להרחבה ניתן להוריד את הסילבוס)

  • פיתוח והטמעת הרגלי מצוינות - בשל התרגול הרב, של הדיונים המתקיימים בשיעורים ובשל המשימות שהחניכים יקבלו הביתה, הם יטמיעו הרגלי חשיבה חדשים שיגדילו את פוטנציאל ההצלחה שלהם בכל תחום.

  • שיפור התנהלות בצוות - כחלק מהתוכנית החניכים יעברו קורס שלם המלמד אותם מיומנויות ואסטרטגיות לתקשורת ועבודה בצוות. תוך כדי התוכנית החניכים יצטרכו לתרגל את כל הנלמד ובשל כך יחוו תהליך התפתחותי שמגביר את הסיכויים שלהם להתקבל למגוון צוותים - הן בצבא והן באזרחות.

  • ליווי אישי תוך כדי השירות הצבאי - חניכים אשר יסיימו את כל התוכנית, ימשיכו לקבל ליווי אישי באמצעות שיחות טלפון ומפגשי זום תוך כדי השירות הצבאי. ליווי זה יעזור להם בקבלת החלטות והתמודדות עם אתגרים ומשברים שעולים תוך כדי השירות הצבאי.

  • מפגשים להורים - כחלק מהתוכנית, ההורים יוכלו להצטרף למפגשי הורים שבהם יקבלו חשיפה לתכנים הנלמדים בקורס ויקבלו מידע אודות השירות הקרבי.

  • תמיכה להורים במהלך השירות הצבאי - אי אפשר להתעלם מהעובדה שכל הורה של חייל עובר בעצמו שירות צבאי. ולכן, הורים לחניכים אשר סיימו את התוכנים, זכאים לקבל שיחות ליווי וייעוץ תוך כדי השירות הצבאי. בשיחות אלו ההורים יוכלו להיעזר באמציה ולקבל המלצות על איך להתנהל במצבים שונים הקיימים תוך כדי השירות הצבאי.

  • גישה לצוות ליווי מקצועי - חניכי התוכנית יקבלו גישה לקבוצת וואטסאפ עם מאמן מנטלי, תזונאי ופיזיותרפיסט אשר יוכלו לענות על שאלות ולעזור במניעת פציעות.

איך זה עובד?

"הדרך ליחידה" -  קורס הכנה למלש"בים

שלב ראשון – הטירונות: 

בשלב זה החניכים ילמדו כלים ואסטרטגיות להצלחה ומצוינות אישית שיעזרו להם לתכנן אסטרטגיות להצלחה והשגת המטרות שלהם בצורה יעילה.

שלב שני – אימון מתקדם: 

בשלב זה החניכים ילמדו כלים ואסטרטגיות לחוסן נפשי ומנטאלי. תכנים אלו יתנו להם את הידע ואת הכלים להתמודד בהצלחה עם משברים וקשיים שמגיעים גם מהחיים וגם מהשירות הצבאי. זהו השלב שיעזור להם להתנהל בשירות בצורה בריאה ולסיים את השירות הצבאי בריאים נפשית.

שלב שלישי – המסלול: 

בשלב זה החניכים ילמדו כלים ואסטרטגיות להצלחה בעבודת צוות. התכנים שילמדו בחלק זה יאפשרו לחניכים להיות דמות משמעותית בצוותים באמצעות פיתוח גישת הצוות, והקניית כלים ואסטרטגיות לתקשורת יעילה.

מסכם מסלול:

משתתפים אשר הגיעו לסוף המסלול של "הדרך ליחידה", יוכלו להשתתף בסימולציית גיבוש / שבוע שטח בוינגייט שיסתיים במסע "סוף מסלול" ובקבלת חולצת סוף המסלול של "הדרך ליחידה". 

חמשת שלבי הקורס PNG.png

"הדרך ליחידה" - קורס מפקדים (קורס המשך)

משתתפים אשר סיימו בהצלחה את המסלול של "הדרך ליחידה" יוכלו להצטרף לקורס מפקדים. קורס המפקדים הינו קורס המשך אשר מלמד את החניכים כלים, גישות, תיאוריות, ואסטרטגיות למנהיגות ומכין אותם לתפקידי פיקוד / ניהול.

בקורס זה החניכים ילמדו כלים ואסטרטגיות למנהיגות, השפעה, הובלת צוותים, ופיקוד ביחידות המובחרות ויעברו תהליך ליווי אישי.

רוצים את הסילבוס המלא?

מלאו את הפרטים שלכם להורדת הסילבוס

אודות מנחה הקורס

אמציה פנסטרהיים.jpg

אמציה פנסטרהיים, בוגר יחידה מובחרת בעל ניסיון מבצעי, מדריך לחימה, מדריך כושר קרבי, מאמן מנטלי להצלחה צבאית ואישית, מטפל ומנחה NLP, ומרצה בצה"ל כבר 6 שנים למצוינות, עבודת צוות, ומנהיגות - ספק מוכר של משרד הביטחון ומאושר ע"י בית הספר למנהיגות צבאית של חיל החינוך.

אמציה פנסטרהיים:

"במהלך השירות הצבאי שלי באחת מהיחידות המובחרות של צה"ל, נפצעתי ואיבדתי ארבעה מחברי החוליה שלי במבצע "צוק איתן". בעקבות אותה התקרית ובתום תהליך שיקום ארוך מהפציעה שלי, החלטתי להקדיש את מרכז העשייה שלי להכשרה ופיתוח ההתנהלות המבצעית של לוחמי ומפקדי צה"ל, והעצמת החוסן הנפשי שלהם כדי שיוכלו להשתחרר בריאים ועם פוטנציאל הצלחה מלא! 

עד היום העברתי מאות הרצאות לאלפי חיילים ומפקדים, במגוון היחידות המובחרות של צה"ל: מגל"ן, אגוז, סיירת גולני, סיירת מטכ"ל, סיירת צנחנים, סיירת נחל, סיירת חרוב, קורס קצינים, קורס מ"כים, קורס רפואה מתקדמת, ועוד..

אחרי 6 שנים של עשייה הבנתי שכדי באמת להגשים את החזון שלי, פיתוח החוסן והגדלת פוטנציאל ההצלחה של הילדים שלכם, אני צריך להתחיל בשלב מוקדם יותר – תקופת המלש"ביות. וכך פיתחתי את התכנית "הדרך ליחידה" 

התכנים בתוכנית "הדרך ליחידה" פותחו כדי לתת למשתתפים כלים פרקטיים שיוכלו ליישם בחיים שלהם ובכך לפתח את רמת החוסן שלהם, את יכולת העבודה בצוות, ואת רמת המנהיגות / השפעה. 

אשמח לראות אתכם ואת ילדיכם לוקחים חלק בתוכנית ומגדילים את פוטנציאל ההצלחה שלכם!

שאלות נפוצות

אנחנו כבר רשומים לכושר קרבי, למה צריך גם את זה?

בכושר קרבי מפתחים את היכולות הפיזיות. התוכנית הזאת היא שונה לגמרי. אין כאן עבודה פיזית. יש למידה. בכושר קרבי מתאמנים כדי להצליח בגיבושים, בתוכנית הזאת לומדים כדי להצליח בחיים באופן כללי. נכון שהתוכנית הזאת מתעסקת בצבא, אך היא מלמדת כלים ואסטרטגיות להצלחה באופן כללי. אם בכושר קרבי מכינים אותם לעבור מיונים ליחידות המובחרות, בתוכנית הדרך ליחידה הם לומדים לצלוח את כל השירות ביחידות המובחרות ולסיים את השירות בריאים נפשית ובעלי פוטנציאל להצליח ולהגשים מטרות.

כמה זמן זה דורש? איך אפשר לשלב את זה עם בגרויות?

אורך כל שיעור הוא שעתיים. מעבר לזמן השיעור, ישנם משימות. הקטע המגניב הוא שהמשימות הם לביצוע בתחומי החיים השונים. מה זה אומר? שהמשימות שתקבלו הביתה צריכות להתבצע בלימודים, עם המשפחה, עם החברים, בכושר קרבי, וכו.. בגלל שהתוכנית הזאת נועדה לקדם ולתת כלים להצלחה בכל תחום, התרגול חייב להתבצע בכל תחום.. לכן התוכנית לא דורשת יותר מדי זמן. התרגול מתבצע בלימודים, בבגרויות, באימונים, ועם המשפחה.

איך אני יכול לדעת שזה באמת יעזור?

קודם כל, אם אתם רוצים, אתם מוזמנים לפנות לאמציה ולבקש מספרי טלפון של בוגרי התוכנית. מוזמנים לדבר איתם ולשמוע בעצמכם! ולעכשיו, אתם מוזמנים להקשיב להודעת קול שקיבלתי במהלך אחד הקורסים הקודמים:

יצירת קשר

תודה! קיבלתי
bottom of page