top of page

סרטון הסבר להורים

להיות לוחם זה יותר מורכב ממה שהרוב חושבים

אחרי שנים של עבודה עם לוחמים ומפקדים נחשפתי לאמת הכואבת.

 1. חיילים שמתגייסים חוטפים שוק כשמבינים שזה לא מה שחשבו. השוק מוביל למשבר שפוגע במוטיבציה שלהם, ברמת ההשקעה שלהם​ ובצורת ההתמודדות שלהם.

 2. ההכנה שרוב החיילים עברו לפני הגיוס מתמקד בבניית כושר גופני וחוסן מנטלי. לא בפיתוח חוסן נפשי. על אף שהאתגרים שהם עומדים לחוות בשירות הצבאי הם אתגרים נפשיים יותר מכל דבר אחר.

 3. לוחמים רבים מסתירים התקפי חרדה, דיכאונות, פחדים, ולחץ קיצוני. הם לא מרגישים שיש להם למי לפנות.

 4. לוחמים רבים לא יודעים להכיל ולעבד את חוויות הלחימה שעברו ומתמלאים בעומס רגשי שלא יודעים איך לנהל אותו.

 5. מפקדים לא לומדים להנהיג ברמה מקצועית. ההכשרה שלהם מתמקדת בעיקר בפיקוד על מהלכי לחימה ולא על השפעה והנעת בני אדם. כן.. אותם המפקדים שעומדים להחליט מה קורה עם הבן שלך.

 6. אלפי חיילים משתחחרים כל שנה ולא יודעים איך להתנהל ומה לעשות עם עצמם באזרחות. הם נוסעים לחו"ל כדי "לחפש את עצמם" ובסוף מוצאים את עצמם מתמכרים לסמים.

 7. לוחמים עוברים הכשרה של שנים להפוך אותם ללוחמים, ואפילו לא יום של הכשרה להפוך אותם לאזרחים. הם יוצאים לאזרחות עם הטריגרים וההרגלים מהלחימה ולא מוצאים את עצמם באזרחות. ולא, אני לא מדבר רק על כאלו שסובלים מפוסט טראומה.

תוכנית הכנה מנטלית לשירות קרבי

עם הכנה נכונה לפני הגיוס, אפשר למנוע את כל זה.

תוכנית "הדרך ליחידה" מעניקה למשתתפים את האופי ואת הכלים שהם צריכים כדי:

 • להצטיין בשירות הצבאי

 • להנהיג ולהשפיע

 • להצליח בחיים

 • לדאוג לעצמם במהלך השירות והחיים בכלל

סרטון המלצה של חניכים

מה בפועל קורה בתוכנית

מטרת התוכנית: להטמיע אצל החניכים הרגלים ופסיכולוגייה שתעזור להם להצטיין ולהוביל בצבא ובחיים דרך הערכים הבאים:

חוסן נפשי

היכולת לנהל את המחשבות, רגשות, ופעולות בצורה שתקדם את הבריאות הנפשית ואת המטרות שלי.

נחישות

היכולת והמוכנות להשקיע ולהתמודד עם אתגרים לטובת קידום והשגת מטרה.

מנהיגות

היכולת לאגד, להניע, ולהשפיע על אנשים לטובת השגת מטרה משותפת.

עבודת צוות

היכולת להתחבר עם אחרים, לתקשר בצורה יעילה, לפתור בעיות בתוך צוות, לתרום לצוות דרך החוזקות, ולהנהיג מתוך הקבוצה.

מצוינות

היכולת והמוכנות לדרוש מעצמי את הטוב ביותר שאני מסוגל בסיטואציה בהתאם למטרות והתוצאה הרצויה.

מה שיטת ההטמעה

כדי להטמיע את חמשת ערכי התוכנית, החניכים יעברו תהליך שמחולק ל-4 חלקים:

מבצעים

לאורך כל התוכנית החניכים יקבלו "מבצעים" לבצע. בכל מבצע יש משימות של צפייה בקורסים לימודיים, תרגולי יישום והטמעה, אתגר פיזי, וצפייה בסרטון מורשת קרב לטובת הבנת הייעוד הצבאי.

גיבושים

אחת לחודש נקיים מפגש פיזי לטובת אירוע המדמה "גיבוש" צבאי. הגיבוש נבנה כדי לבחון את הטמעת חמשת ערכי התוכנית.
הגיבושים יהיו ההוכחות לכך שהם מטמיעים את הערכים ובונים את האופי הנדרש.

קהילה

החניכים ישתתפו לקבוצה וסביבה מעצימה של בני נוער אחרים השואפים למצוינות. פעם בשבוע כל החניכים יעלו לשיחת זום לטובת סיכום שבוע, למידה משותפת, קביעת מטרות, והתייעצויות.

ליווי אישי

במהלך התוכנית החניכים יקבלו ליווי אישי ממני, שיחות מעקב, גישה לוואטסאפ, תמיכה וליווי בהתאם לתהליך שהחניך עובר. בנוסף, במבצעים המתקדמים החניכים יצטרכו ליזום פרויקט מנהיגות. בשלב זה החניכים יקבלו ליווי צמוד ממני לאוך כל ה"מבצע".

רשימת הקורסים שיעברו

פסיכולוגיית ההצלחה האישית

הבעיה הגדולה ביותר שחוסם מאיתנו לממש את עצמנו היא חוסר הבנה של למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים, למה אנחנו מגיעים לתוצאות שאנחנו מגיעים אליהן. בקורס פסיכולוגיית ההצלחה האישית תלמדו למה אנשים עושים את מה שהם עושים, איך ליצור שינויים מחשבתיים, רגשיים, ותפיסתיים. הקורס הזה ישנה את צורת המחשבה שלכם. לא תראו את העולם אותו דבר אחריו. הקורס הזה ילמד אתכם איך ליצור שינויים רגשיים אצל עצמכם ואצל אנשים אחרים. הקורס ייתן לכם את הידע ויכולות שאתם צריכים כדי להתחבר ליותר מוטיבציה, להקטין ולשבור מחסומים מנטליים, לשפר ביצועים בתרגילים פיזיים, לשפר התנהלות בין אישית, ולהוביל בטבעיות. הקורס הזה יהפוך אותך לאדם שיש לו יותר ערך מאדם רגיל. התהליך שתעבור בקורס הזה ייחד אותך בתור אדם בעל חוסן והשפעה יוצאת דופן.

כלים מנטלים להצלחה בגיבושים

כל הגיבושים ליחידות הקרביות המובחרות מתבססים על תרגילים פיזיים. התרגילים הפיזיים שנבחרו להיות בגיבושים נבחרו כי הם מייצרים המון המון קושי מנטלי ונפשי. חוסר היכולת להתמודד עם הקושי המנטלי נפשי הזה בהכרח פוגע ברמת הביצוע ובתוצאות שלכם. בקורס כלים מנטליים לשיפור ביצועים בכושר קרבי ובמיונים, נתמקד ספציפית בתרגילים המופיעים בגיבושים ונראה איך אפשר לנהל את הפסיכולוגיה שלנו כדי שנוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים המנטליים ונפשיים. כשתדעו לנהל את הפסיכולוגיה שלכם תוך כדי האקטים הפיזיים, תוכלו לשפר את הביצועים שלכם, והמגבשים יוכלו לראות בהרבה יותר אותנטיות מי אתם, ולמה כדאי לקחת אתכם.

הרגלי הצלחה

בסופו של דבר הגיבושים באים לבדוק אם אתם מתאימים. הם באים לבדוק את האופי. מה זה אופי? אוסף של הרגלים. הרגלים מחשבתיים, התנהגותיים, ורגשיים. עכשיו שהבנו את זה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, אילו הרגלים אנחנו צריכים כדי להצליח?! בקורס הרגלי הצלחה נציג רשימת ערכים, תכונות, והרגלים שיעזרו לכם להצליח לא רק בשירות הקרבי, לא רק בפיקוד, אלא בחיים בכלל. בקורס הזה תעברו תהליך שמטמיע את ההרגלים ולא רק תלמדו עליהם. הקורס הזה ישנה אתכם. הקורס הזה יהפוך אתכם לסוג האדם שיצליח במטרות שלו.

פסיכולוגיית ההצלחה הצוותית

רוב המלש״בים שמתאמנים בשביל הגיבושים משקיעים את רוב האנרגיה שלהם בהכנה פיזית.. הם שוכחים שהמבחן האמיתי הוא לראות אם אתם מתאימים לשרת בצוות של היחידה הבוחנת. זה נכון שזה חשוב להיות נחושים וחזקים. אבל אם אתם לא יודעים לתקשר בצורה שמקדמת את המשימות המבצעיות, אם אתם לא יודעים להתחבר עם אחרים במהירות, או אם אתם לא יודעים למצוא את מקומכם בתוך הצוות, אז כל ההכנה הפיזית שלכם לא תעזור לכם. בקורס פסיכולוגיית ההצלחה הצוותית, תלמדו כלים ואסטרטגיות ליצירת חיבורים, הנעה והשפעה, תקשורת יעילה, ומציאת המקום שלכם בתוך הצוות. יישום התכנים והכלים בקורס הזה יהפכו אתכם לאדם שמתאים לשרת בצוות של היחידות המובחרות.

קבלת החלטות

אחד הדברים שפוגעים בנו הכי הרבה הוא בלבול. יום אחד אנחנו נעולים על מטרה מסוימת, יום אח״כ אנחנו מבולבלים ולא יודעם אם זה באמת מה שאנחנו רוצים. חוסר ההלימה הזאת פוגעת בתפקוד שלנו ובפוטנציאל שלנו. כל עוד לא נגיע להחלטה לגבי מה אנחנו רוצים לעשות ומה נכון עבורנו, לא נוכל לתפעל במצוינות. קורס קבלת החלטות וחזון חיים מעביר אתכם תהליך מקיף שעוזר לכם לבנות לעצמכם תוכנית לחיים שלכם. בתהליך הזה תבינו מי אתם רוצים להיות בעתיד, ואיך מה שאתם עושים בקרוב עוזר לכם להשיג את זה. בסוף התהליך תוכלו לקשר כל החלטה שאתם מקבלים בהווה, לתוצאה הגדולה שאתם רוצים עבור עצמכם בעתיד הרחוק. הקורס הזה יחסוך לכם את הבלבול של מה אני רוצה לעשות בחיים, איפה אני רוצה לשרת, איזה תואר כדאי לי ללמוד, ואיזו זוגיות מתאימה לי. התהליך הזה יחסוך לכם זמן, כאב ראש, ותסכול של חוסר ידיעה מה אתם רוצים לעשות עם עצמכם. התהליך הזה ייתן לכם זרימה בחיים וידיעה לאן אתם צריכים לצעוד בכל רגע.

מאגר הרצאות

מצאתם את עצמכם עם שעה פנויה? בא לכם לראות דוגמאות לאיך מיישמים את כל מה שלמדתם בתחומים שונים? מאגר ההרצאות מחבר המון הרצאות שונות שאמציה העביר ליחידות צבאיות, מכינות, קבוצות כושר קרבי, ובני נוער בנושא הכנה מנטלית לשירות הצבאי, ללחימה, ולפיקוד. דרך ההרצאות האלו תוכלו לקבל השראה אודות איך ואיפה עוד אתם יכולים ליישם את כל מה שאתם לומדים. ההרצאות הן בודדות ואין סדר מסוים. אם בא לכם הרצאה לגבי איך לעבור ראיונות, יש לכם את זה. אם בא לכם הרצאה לגבי גיבוש שייטת 13, יש לכם את זה. אם בא לכם הרצאה לגבי הכנה ליום סיירות, יש לכם את זה. אם בא לכם הרצאה בנושא יציאה לפיקוד, יש לכם את זה. כל חודש מתווספים הרצאות חדשות שיכולות לעזור לכם לממש את עצמכם.

פסיכולוגיית המוטיבציה

אחרי שלמדתם את הבסיס, תמצאו את עצמכם הם המון ידע, כלים, אסטרטגיות, ורעיונות לאיך ניתן ליישם הכל לא רק בעולם הצבאי, אלא בחיים שלכם בכללי. אחרי הקורסים הקודמים, ייפתחו לכם העיניים.. אתם תגלו מה אפשרי בעולם שלא ידעתם שבכלל קיים. תגלו כמה אפשר לעצב את המציאות שלכם ואת התוצאות שלכם באמצעות התערבות פסיכולוגית. קורס חוסן מתקדם ילמד אתכם איך ניתן לחבר ביחד את כל מה שלמדתם ולהשיג תוצאות הרבה יותר עמוקות, חזקות, ועמידות. הקורס הזה מוצר כקורס מוטיבציה. כל הקורס מתמקד באיך ליצור את הרגש ואת הדחף הפנימי שאתם צריכים כדי לדחוף את עצמכם להשיג את התוצאות שאתם רוצים להשיג. כשתצליחו ליישם את תוכן הקורס הזה, תמצאו שיש לכם הרבה יותר מוטיבציה להשיג את המטרות שלכם, יותר מיקוד מנטלי, פחות מחסומים, וזרימה יותר גדולה בתהליכי ההצלחה שלכם.

הכנה מנטלית לגיוס קרבי

רוב המלש"בים שמשקיעים בכושר קרבי, לא מבינים שהכנה למיונים, והכנה לשירות, הם שני דברים שונים לגמרי. אחרי הגיוס שלך, היכולות הפיזיות שלך לא מעניינות יותר מדי. מה שמעניין, זה איך שאתה מתמודד עם המציאות הצבאית החדשה. האתגר שמחכה לכם בגיוס הוא לא פיזי, אלא נפשי. ולכן כ"כ הרבה מלש"בים שהתאמנו בכושר קרבי, מתגייסים לתוך משבר נפשי. הם לומדים שהשירות הצבאי, הוא לא כפי שהציגו להם. לכן, אחרי כל התהליך ההתפתחותי שעברתם, בקורס הזה, תלמדו מה מחכה לכם באמת בשירות הצבאי, תלמדו אילו מטרות צריך להגדיר באיזה שלב של השירות, איך לארגן את הציוד שלכם, ואיך לשמור על קור רוח תוך כדי הלחץ הצבאי. הטירונות הוא הרושם הראשוני. הטירונות הוא הזמן שחברי הצוות מייצרים קשרים, בונים אמון, ובוחרים את מי להעריך. בנוסף, הטירונות זה הזמן שהמפקדים רואים מהם היכולות הנפשיות שלך. על בסיס ההתנהלות בטירונות מחליטים מי ככל הנראה יהיה מפקד בהמשך השירות. אחרי שתעברו את הקורס הזה, תדעו איך להתנהל בטירונות כדי שתוכלו להתמקד בלעזור לאחרים ולממש את עצמכם במקום להתמודד עם ההלם הראשוני של הגיוס.

תוכנית אימונים

לא חבל להתגייס רק כדי להיפצע? האם אתם בטוחים שאתם מתאמנים בצורה שבאמת תאפשר לכם לממש את היכולות הפיזיות שלכם ולהימנע מפציעות מיותרות? תוכנית האימונים שלנו מציגה לכם עקרונות שכל מלש״ב חייב ליישם את הוא רוצה שהגוף שלו יצליח להצטיין בשירות הצבאי הקרבי. בקורס הזה תלמדו על מה להתמקד, אילו תרגילים צריך לעשות, איך לבצע את התרגילים, ואיזה אימונים ספציפיים כדאי לכם לעשות. בקורס הזה תקבלו תוכנית אימונים ספציפית המתאימה למלש״בים שרוצים להגיע, להצטיין, ולהוביל ביחידות המובחרות הקרביות.

תמונת רקע מאחורי חלק אודות אמציה פנסטרהיים תוכנית הדרך ליחידה כושר קרבי מנטלי והכנה לצהל.j
אמציה פנסטרהיים תוכנית הדרך ליחידה כושר קרבי מנטלי ללא רקע.png

אודות אמציה

אמציה פנסטרהיים הינו מנחה NLP עם התמחות במנהיגות, וטיפול בטראומה אשר עובד עם הצבא מזה 8 שנים בהעברת הכשרות מנטליות ללוחמים ומפקדים.

בשירותו הצבאי אמציה היה לוחם פלחה"ן צנחנים אשר נפצע במהלך פעילות מבצעית כחלק ממבצע צוק איתן. השילוב של חוויות הלחימה, חווית השיקום, וההתמחויות המנטליות פסיכולוגית ב-NLP הם שהבילו אותו להקים את תוכנית "הדרך ליחידה".

מטרת התוכנית הינה להקנות למלש"בים את היכולות המנטליות, את תכונות האופי, ואת החוסן הנפשי שהם צריכים כדי להצליח בשירות הקרבי, בתפקידי פיקוד, ואח"כ לממש את עצמם בעולם האזרחי.

שאלות נפוצות

אנחנו כבר רשומים לכושר קרבי, למה צריך גם את זה?

בכושר קרבי מפתחים את היכולות הפיזיות. בכושר הקרבי מתמקדים בהכנה למיונים. התוכנית הזאת מתעסקת בהכנה לשירות הקרבי עצמו. אנחנו מתעסקים בדברים שבכושר קרבי לא מתעסקים בהם. התוכנית הזאת תעזור להם לשפר את הביצועים וההתנהלות של עצמם גם בכושר קרבי, אבל המטרה כאן שונה לגמרי מהמטרות של הכושר הקרבי. בתוכנית הזאת ההסתכלות היא מעבר לשירות עצמו. אני מאמין שאם מכינים את הילדים בצורה הנכונה לשירות, אנחנו בעצם מכינים אותם להצלחה בחיים בכלל.

כמה זמן זה דורש? איך אפשר לשלב את זה עם בגרויות?

אחת לשבוע יש מפגש זום של בין שעה לשעתיים. חוץ מזה שאר המשימות שהם מקבלים נועדו להתבצע תוך כדי החיים הרגילים. התוכנית שואפת להטמיע הרגלים. זה אומר שהמטרה היא שהחניכים ימשיכו בחיים הרגילים שלהם ויישמו את התכנים הנלמדים על שאר חלקי החיים. אתם יודעים מה זה אומר? שחלק מהמטרות של התוכנית היא שהחניכים יצליחו בלימודים. אם יש להם קושי בלימודים, אנחנו עוזרים להם לפתור את הבעיות האלו. אני שואף לראות שהם מטמיעים את ערכי התוכנית בכל תחום. לכן אני מאמין שלא רק שזה לא יתנגש עם הלימודים, אלא זה יעשה הפוך! זה יעזור ללימודים!

איך אני יכול לדעת שזה באמת עובד?

קודם כל, אם אתם רוצים, אתם מוזמנים לפנות אלי (לאמציה) ולבקש מספרי טלפון של בוגרי התוכנית. מוזמנים לדבר איתם ולשמוע בעצמכם! בנוסף לזה, תנו לתוצאות לדבר בעד עצמם. תבקשו מהילדים לשתף מה הם עוברים, מה הם לומדים. כמובן שאתם מוזמנים לשוחח איתי ולשמוע בהרחבה על מה שקורה בתוכנית.

יצירת קשר

תודה! קיבלתי
bottom of page