top of page
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg
< Back

אסטרטגיות לחוסן

רק סמל לבן.png

הרצאה המלמדת אסטרטגיות ודרכי התנהלות למניעה והתמודדות עם מצבי קושי ומשבר דרך סיפור אישי של אמציה פנסטרהיים, נכה צה"ל אשר נפצע במבצע צוק איתן ועבר שיקום מוצלח

כיום אנשים רבים בעולם מאמינים שחוסן נפשי זה משהו שאו שיש לך או שאין לך. האמת היא אחרת. חוסן נפשי מורכב מאופן תפיסת העולם, בשילוב עם אסטרטגיות חשיבה מסויימות. ואת זה, ניתן ללמד.

המטרה של ההרצאה היא ללמד אסטרטגיות יישומיות שיכולות להעצים את המשתתפים ולחזק אצליהם את החוסן הנפשי. התגובות מההרצאות מדברות בעד עצמם.

בהרצאה, המשתתפים ישמעו סיפור אישי של רצף אירועים קשים מתקופת הילדות עד הבגרות. הם ישמעו על בריונות מהילדות בעקבות קושי בתקשורת שנבע מגמגום. הגמגום נשאר עד היום, ובהרצאה המשתתפים יהיו עדים לאופן יישום האסטרטגיות הנלמדות בזמן אמת.

דרך הסיפור האישי המשתתפים ילמדו "הנחות יסוד / תפיסת חיים" שבעזרתם ניתן להתגבר על קשיים ולקחת בחזרה אחריות על החיים.

 

לאחר עיצוב תפיסת החיים, נלמד אסטרטגיות מעולם הפסיכולוגיה, התפתחות אישית, ו-NLP. ההרצאה משלבת דוגמאות חיות, תרגולים קבוצתיים, ודיונים.

על מנת ללמוד בצורה מיטבית, חשוב להפעיל את מגוון הרגשות של המשתתפים. ההרצאה מועברת בחוויה המשלבת צחוק, עצב, תקווה, והתלהבות. 

ההרצאה מסתיימת כאשר המשתתפים מתבקשים להרים יד במידה והם למדו משהו שיכול לשנות להם את החיים. עד היום, בכל הרצאה, מעל 90% מהמשתתפים הרימו את היד.

אז תכלס, מה המשתתפים ילמדו?

  1. ישמעו את הסיפור האישי של אמציה ממבצע צוק איתן

  2. ילמדו למה אנשים עושים את מה שעושים דרך מודל אפר"ת

  3. ילמדו הנחות יסוד הכרחיות לחוסן

  4. ילמדו איך להרחיב את הפרספקטיבה ולעצב את תפיסת המציאות

  5. ילמדו איך לעצב ולקחת אחריות על הרגשות

  6. ילמדו איך לעבור ממצב מגיב למצב יוזם - איך להיות פרואקטיבים

אודות אמציה פנסטרהיים
DOR_0019-Edit.jpg

אמציה פנסטרהיים הינו מאמן NLP עם התמחות בילדים, בני נוער ומנהיגות, מדריך ראשי של בית הספר לקרב מגע והגנה עצמית ברעננה (בעל חגורה שחורה דאן 3), מדריך הכנה לצה"ל, ומרצה בצה"ל למצוינות ומנהיגות צבאית.

 

ביולי 2014, במהלך פעילות מבצעית במבצע צוק איתן, אמציה נפצע יחד עם עוד 18 לוחמי צנחנים ממטען רב עוצמה. באותו אירוע, נהרגו ארבעה מחבריו לצוות של אמציה, סמ"ר שחר שלו ז"ל, סמ"ר שחר דאובר ז"ל, סמ"ר לי מט ז"ל, וסגן פז אליהו ז"ל.

 

תוך כדי שיקום של חצי שנה בבית החולים לוינשטיין, אמציה קבע כמטרה שיקומית להיות המדריך הראשי של בית הספר לקרב מגע שבו התאמן. עבורו, הקרב מגע היה ההזדמנות לחנך ולפתח ילדים ובני נוער למצוינות, העצמה וביטחון.

 

במהלך תקופת השיקום, אמציה החל לנסוע הלוך חזור לארה"ב על מנת להעביר הרצאות בנושא שייכות לאומית לאלפי יהודים בקהילות השונות בארה"ב, והתראיין לרדיו היהודי של ניו יורק.

 

לאחר כ-10 חודשי שיקום ונסיעות לחו"ל תוך כדי, ולמרות שרופאים אמרו שלא יצליח, אמציה התקבל לתפקיד המדריך הראשי של בית הספר לקרב מגע ועד היום מאמן ומחנך למצוינות, העצמה וביטחון את תלמידי בית הספר.

 

תוך כדי הדרכת הקרב מגע, אמציה החל להעביר שיחות בבתי ספר בישראל שבו מספר את חוויית הלחימה ממבצע צוק איתן לילדים ומראה להם כדוגמא אישית, איך ניתן להפוך כל אתגר להצלחה והזדמנות.

 

על מנת להמשיך להרחיב את יכולת ההדרכה וחינוך שלו, אמציה בחר להתמחות בהתפתחות אישית באמצעות שיטת NLP. NLP הינו שיטת אימון החוקרת הצלחות ומייצרת מודלים שבעזרתם ניתן לעזור לאנשים להשיג את התוצאות שהם רוצים. (הגשמת מטרות, התמודדות עם חרדות וטראומות, שיפור ביטחון עצמי, ערך עצמי שחרור רגשות שליליים, העצמה, ועוד...). כיום לאמציה יש קליניקה ברעננה ועובד עם ילדים ובני נוער בנושאי ביטחון עצמי, התמודדות עם כעסים, שיפור תקשורת משפחתית והעצמה.

 

כיום, אמציה משלב את תחום ה-NLP בכל התחומים השונים שמתעסק בהם, בקרב מגע, בהרצאות הצבאיות, בהרצאות האזרחיות, בתוכנית ההכנה לצבא, ובחיי היום יום. הכל, במטרה - לתת לילדים, נוער וחיילים כלים פרקטיים להתנהלות יעילה, לקיחת אחריות, יוזמה, מנהיגות חוסן ומנהיגות.

המלצות
11154934_10153258625313361_2436536603948067706_o_10153258625313361.jpg

"ההרצאה התקיימה  לתלמידי דרור, וההדים החיוביים מתלמידים, מורים והורים (ששמעו על ההרצאה מילדיהם כשחזרו הביתה) ממשיכים גם כעת. 

אמציה מתחיל בסיפורו האישי, כלוחם שנפצע בצוק איתן, אך סיפור זה הוא רק פתיח לשיח שלם הכולל בתוכו "נוסחה" להתמודדות עם קושי, לחוסן ולהחלטות שאנו מקבלים. ​

אמציה הוא מדריך קרב מגע ועובד עם ילדים ונוער כבר שנים וגם מנחה NLP, ואת הכלים משני תחומים אלו הוא משלב בהרצאה, עם המון כריזמה, התלהבות, הומור ושיחה "בגובה העיניים". ​

השיחה מתאימה לכל הגילאים.

ממליצה בחום!!"

טלי, מורה בבית הספר "דרור"

"כבר פעמיים שהבאתי את אמציה לדבר עם קבוצות חניכים אמריקאיים בני 19-25, אמציה הצליח לשקף ברגישות מלווה בהומור ואופטימיות את סיפורו של ילד ישראלי הגדל במציאות הצה"לית ואת סיפורו האישי על מבצע צוק איתן. אמציה מצליח לרתק את כולם בשיחותיו בעזרת חן, הומור המלווים בחיוכים וכן בעצב על אשר אירע. החבר'ה היו מרותקים ושאלו מגוון שאלות לאחר השיחה, דבר שמעיד על חשיבותה של השיחה והשפעתה הרבה על הקבוצה."

ארי, מדריך קבוצות מחו"ל

11018779_10153258623243361_7923502740126591243_o_10153258623243361.jpg
WhatsApp Image 2019-10-23 at 21.25.05.jpeg

"ההרצאה הייתה מדהימה, סחפת אותנו ודיברת בביטחון, אני באמת לא אחד שמקשיב ויושב ככה בשקט בדרך כלל וראית בעצמך איך הייתי קשוב, דיברת ללב שלנו ואני בטוח שנגעת בכל אחד, אני אעיד על עצמי שבשבוע האחרון הייתי קצת בדאון מכל מיני סיבות ואתה באת והכנסת בי פרופורציה, שמחתי מאוד שבאת והלוואי שהיו עוד אנשים סוחפים ומרגשים כמוך! אתה תותח!!"

הודעה ממשתתף בן 15 שלקח חלק בהרצאה

צרו קשר

bottom of page