top of page
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg

האמת מאחורי
שירות משמעותי

למה מלש"בים מאבדים מוטיבציה אחרי הגיוס? לאיפה נעלם הרעל של החיילים אחרי הגיוס? למה רוב החיילים לא מרגישים "שירות משמעותי"? ואיך כן אפשר לייצר שירות משמעותי?

קהילת המלשבים אמציה פנסטרהיים הכנה לצהל.JPG

יש בעיה חמורה כיום בתחום ההכנה לצה״ל. בכדי לעודד גיוס ולהעלות מוטיבציה לשירות צבאי, מלש״בים נחשפים למידע שגוי אודות השירות הצבאי. במקום להכין את עצמם למציאות הצבאית הלא פשוטה, הם מדמיינים פנטזיה שרחוקה מהמציאות.

חודש וחצי אחרי הגיוס, המוטיבציה של רוב החיילים נעלמת. הם מבינים שזה לא מה שחשבו. פתאום אין להם מטרות שמלהיבות אותם. פתאום אם נחשפים לבעיות הקשות של המערכת הצבאית. ואז, במקום לרצות להצטיין, הם רוצים לחזור הביתה.

במקום להתלהב מהצלחה צבאית, הם מתלהבים ממה יעשו אחרי שישתחררו.

במקום לרצות להיות החיילים הטובים ביותר, הם רוצים לחגוג בסופי שבוע.

 

כדי שמערכת הביטחון תהיה אפקטיבית, לכל אדם צריך להיות כמה וכמה מחליפים. מה שאומר, שכמעט ואין חיילים שירגישו ״מיוחדים״ או, ״משמעותיים״.

 

השילוב של חוסר תחושת הייחודיות, יחד עם האכזבה בציפיות, מוביל את החייל למשבר נפשי. ויותר מזה, ככל שהחייל התגייס עם ציפיות גבוהות יותר, ככה הנפילה כואבת יותר.

 

בסופו של דבר, מתוך הרצון להרעיל מלש״בים לשירות צבאי משמעותי, נוצר פגיעה משמעותית במוטיבציה של החיילים אחרי השירות.

מה שרוב האנשים לא מבינים, זה שזה לא צריך להיות ככה. יש דרך להתכונן לשירות הצבאי בצורה שלא יוביל לאכזבה ופגיעה בתחושת המשמעות. יש דרך להקנות למתגייסים כלים פרקטיים ליצירת שירות משמעותי בעצמם. בלי קשר לשיבוץ הצבאי.

 

שיטת ההכנה הזאת תוביל את המתגייסים לשירות משמעותי אמיתי. במקום לקוות שיהיה שירות משמעותי, יהיה להם את הכלים לייצר שירות משמעותי. במקום לייצר ציפיות שגויות, הם יתגייסו מתוך הבנה מלאה של מה הבעיות במערכת, ואיך לנהל את עצמם בתוך המערכת הבעייתית הזאת.

מה קורה בהרצאה?

בהרצאת ״האמת מאחורי שירות משמעותי״, נשמע את הסיפור האישי של אמציה פנסטרהיים - נכה צה״ל ממבצע צוק איתן, בוגר פלחה״ן צנחנים, מאמן מנטלי צבאי, ומרצה צבאי בנושא הכנה מנטלית ללחימה ומנהיגות יישומית (באישור בית הספר למנהיגות צבאית של חיל החינוך).

 

דרך סיפור של אמציה המשתתפים ילמדו את האמת מאחורי השירות הצבאי ואיך ניתן לנווט את עצמם בתוך המערך הצבאית בצורה שבהכרח תוביל אותם לשירות משמעותי.

 

ההרצאה כוללת סיפורים וחומרי תיעוד ממבצע צוק איתן, יחד עם הסברים פרקטיים אודות פסיכולוגיית המוטיבציה ותחושת משמעות.

אודות אמציה פנסטרהיים
DOR_0019-Edit.jpg

אמציה פנסטרהיים הינו:

 

  • מאמן מנטלי צבאי ומרצה להתפתחות אישית בעל הסמכת NLP TRAINER

  • מטפל בטראומה בשיטת NLP בעל הסמכת NLP Master Practitioner

  • מרצה בצה"ל באישור בית הספר למנהיגות של חיל החינוך וספר מוכר של משרד הביטחון בנושא הכנה מנטלית ללחימה ומנהיגות יישומית

  • מנהל ומדריך ראשי של בית הספר לקרב מגע והגנה עצמית iKravMaga

  • מדריך כושר קרבי והכנה לצה"ל

  • מייסד תוכנית "הדרך ליחידה" - תוכנית ללימוד והטמעת פסיכולוגיית ההצלחה האישית וצבאית למלש"בים שמיועדים ללחימה ופיקוד.

  • בוגר יחידה מובחרת ונכה צה"ל בעקבות מבצע "צוק איתן"

המלצות
אמציה פנסטרהיים מאמן מנטלי מרצה מאמן NLP.jpeg

המלצה של מדריכה ממכינת חנתון

שלום רב, שמי שיר שני, מדריכה במכינת חנתון לשנים 2018, ו- 2019.

במכינה דגש מרכזי הוא ההכנה לצהל. המטרות שלנו בהכנה זו הן להפגיש את החניכים עם שאלות מוסריות, להנכיח שיח על גבולות אפורים, להפנים את המשמעויות, להבין מה עומד מאחורי הדברים, ובעיקר לחשוב. ההרצאה של אמציה נתנה מענה מדוייק לכל אילו, היא הציבה את האמת והמציאות כמו שהיא, בצורה נעימה שקל להכיל. היינו מרותקים לסיפור לכל אורך ההרצאה. החניכים יצאו עם שאלות ותובנות חשובות מאוד. ההרצאה עוררה והשאירה מרחב לשיח שהמשיך גם הרבה לאחר ההרצאה.
אמציה בחור מרשים בעל יכולות ביטוי מצויינות ומיומנויות עמידה מול קהל, ובעיקר מגיע עם סיפור מרתק שיש המון מה ללמוד ממנו.
ממליצה מאוד להזמין אותו להרצות לחניכי מכינות, ההרצאה מותאמת ונכונה לחניכים.

המלצה מחניך במכינה שהשתתף בשיחה

כל השנה במכינה אנחנו מדברים על ערכים - איפה הם פוגשים אותנו, מה הם מעידים עלינו, איך בוחרים ערך אחד על פני השני, ואיך מנצלים את כל זה בשביל להיות בני אדם טובים וחזקים. אמציה הגיע למכינה ובהרצאה אחת הצליח לתמצת את כל השיח על ערכים גדולים והדיונים התיאורטיים שהיו לנו, והדגים איך כל זה מתבטא במציאות. תוך כדי שיתוף של חוויה אישית ממבצע צוק איתן, אמציה הציג סיטואציות ותובנות שחיברו אותנו למהות המכינה, והיא שירות משמעותי. זה לא רק הסיפור העוצמתי של אמציה - מספיק לשבת ולראות איך הוא מדבר בהתרגשות על הצוות שלו ולהבין עד כמה כל מה שהוא עושה זה מתוך אהבה גדולה ואמיתית. אמציה נותן מוטיבציה והשראה לכל אחד לדחוף את עצמו להיות חייל, מפקד ואדם יותר טוב.

IMG_20191118_182159_952.jpg
IMG-20191113-WA0010.jpg

"ההרצאה הייתה מדהימה, סחפת אותנו ודיברת בביטחון, אני באמת לא אחד שמקשיב ויושב ככה בשקט בדרך כלל וראית בעצמך איך הייתי קשוב, דיברת ללב שלנו ואני בטוח שנגעת בכל אחד, אני אעיד על עצמי שבשבוע האחרון הייתי קצת בדאון מכל מיני סיבות ואתה באת והכנסת בי פרופורציה, שמחתי מאוד שבאת והלוואי שהיו עוד אנשים סוחפים ומרגשים כמוך! אתה תותח!!"

הודעה ממשתתף שלקח חלק בהרצאה

bottom of page